Co lepsze – lokata w banku, czy inwestycja w mieszkanie

Mamy spore oszczędności i chcemy je gdzieś ulokować. Co zatem wybrać – kupno mieszkania, czy założenie lokaty?

Apartamenty coraz częściej kupują ludzie zainteresowani umieszczeniem oszczędności i zyskiem, nie zaś wyłącznie ci, którzy potrzebują miejsca do zamieszkania.

Ceny nieruchomości stale rosną. Obecnie posianie własnego mieszkania jest bogactwem. Coraz więcej osób decyduje się właśnie na takie ulokowanie nazbieranego kapitału. Chociaż domu nie potrzebują, kupują nieruchomość, bo wiedzą, że to pewny zysk. Lokując w nie swoje pieniądze mają poczucie stabilności, gdyż zatrzymują wartość zainwestowanego majątku. Pieniądze są bezpieczne. Mieszkanie to pewna i stabilna inwestycja. Popyt na lokale zawsze będzie duży. Dodatkowo posiadając mieszkanie mamy szerokie pole do popisu. Wynajmując je, po niedługim czasie doczekujemy się zwrotu pieniędzy zainwestowanych w jego zakup. Co więcej, gwarantujemy sobie co miesięczne wpływy gotówki.

Przez dłuższy czas lokata była dobrą formą ulokowania środków. Obecnie nie jest to już takie pewne. Jeśli dokładnie przyjrzeć się sytuacji na rynku lokat bankowych to zysk, który otrzymamy po jej zakończeniu będzie niższy niż jego równowartość w dniu zakładania. Całą winę ponosi oczywiście inflacja. Siła nabywcza pieniądza spada. Przy obecnej wysokości oprocentowania lokat niemożliwe jest, aby zyskać na nich w przyszłości.

Trzeba zaznaczyć, że nawet, gdy mieszkanie przez pół roku stoi puste, to przynosi ponad trzykrotnie wyższy zysk niż lokata. Oczywiście trzeba poświęcić na nie poświęcić sporo czasu, nerwów oraz dodatkowe środki, jednak mimo wszystko nieruchomość to bardzo dobry pomysł na wykorzystanie kapitału i zysk przy minimalnym ryzyku strat.