Marionetki

Zapraszamy do lektury nowego numeru Podaj Dalej!
Rozprowadzany będzie po Mszach Św. w kościele pw. Ducha Św., w akademikach i na wydziałach.

Wersja elektroniczna do pobrania poniżej.

”Bierzcie i czytajcie. Oto słowa nasze.”

W numerze m.in.:

Trudno pisać o bezdomności, gdy dookoła wiosna. Wszędobylski śpiew ptaków, młode liście na drzewach, trawniki pstrokate od kwiatów,”Zielono mi” i jakoś nie w głowie myślenie o tych, co bez domu. Temat bezdomności powraca późną jesienią, gdy chwytają pierwsze przymrozki, a spikerzy programów informacyjnych podają, że schroniska dla bezdomnych stopniowo się zapełniają i słyszymy powiadomienia o pierwszych ofiarach mrozu. Trudno pisać o bezdomności. Jeszcze trudniej dać rękawiczki, gdy zima widzimy, że mają skostniałe ręce. Zainteresować się człowiekiem, leżącym na schodach czy chodniku, a nie czekać, ze zrobi to ktoś inny.

Co sądzić o sztuce odwołującej się do Zagłady, zwłaszcza poprzez estetykę zabawki? Czy celem artystów tak naprawdę jest tylko szokowanie odbiorców? Czy działania tego typu faktycznie demoralizują społeczeństwo, czy raczej otwierają oczy na pewne problemy? Czy Libera miał racje, mówiąc, że bycie Polakiem oznacza bycie skażonym?

W kwietniu obchodziliśmy kolejna, już czwarta rocznice „odejścia do domu Ojca” Jana Pawła II. To wydarzenie, będące zarówno zakończeniem pewnej, bardzo wyrazistej epoki dla Kościoła, świata a także dla Polski, zaowocowało pewnymi pojęciami, które weszły do powszechnej frazeologii. Czy jednak „pokolenie JP II” znaczy coś więcej niż tylko zbiór ludzi wychowanych/urodzonych za pontyfikatu Karola Wojtyły? Wszak historia najnowsza ma na swoim koncie już „Kolumbów rocznik 1920”, Generation X, czy Y. Szukałem was, a wy przyszliście do mnie? Czy to tylko pusty, nic nie znaczący slogan, wciąż dobrze sprzedające się logo? Czy Jan Paweł II stał się ikona popkultury, a pokolenie JP2 moda na miarę czasów?

Nieustające konflikty zbrojne - tak jawi nam się Izrael i państwa Bliskiego Wschodu. Okazuje się jednak, ze w tym bliskowschodnim tyglu możemy odnaleźć przyjaciół, a nawet przeżyć wspaniała przygodę! Z tamtych dni spędzonych w Ziemi Świętej pamiętam jej piękno, cudownych ludzi, magię pradawnych dziejów i wciąż niepewną przyszłość... Razem tworzą niezapomnianą mozaikę fascynujących obrazów i przeżyć, które powracają do mnie z różnym natężeniem, ale zawsze powodują, ze chce się wrócić.

Archiwalne numery do pobrania z: www.podaj-dalej.info/archiwum

Admin
Create content
Logowanie
Nawigacja
Markdown filter tips
## Header 2 ##
### Header 3 ###
#### Header 4 ####
##### Header 5 #####
(Hashes on right are optional)

Link [Drupal](http://drupal.org)

Inline markup like _italics_,
 **bold**, and `code()`.

> Blockquote. Like email replies
>> And, they can be nested

* Bullet lists are easy too
- Another one
+ Another one

1. A numbered list
2. Which is numbered
3. With periods and a space

And now some code:
    // Code is indented text
    is_easy() to_remember();