Wszędzie dobrze, ale w akademiku najlepiej!

Gdzie zamieszkać, aby nie martwić się o rachunki za prąd, gaz i ciepłą wodę? Skąd będzie najbliżej na imprezę, uczelnię i dworzec PKS/PKP? No i gdzie będzie najtaniej? W akademiku!!! (a przynajmniej toruńskim).

Kiedy już podejmie się decyzję dotyczącą kierunku, który zamierza się studiować, należy zastanowić się, gdzie zamierza się mieszkać... Opcji jest kilka: własne mieszkanie (podarowane przez rodziców, by ich cudowne dziecko nie musiało się męczyć w cudzym), kawalerka (jeśli ma się szczęście, można znaleźć za przyzwoicie niską cenę), mieszkanie studenckie (do odważnych świat należy, więc najlepiej szukać bez znajomych), stancja (hmm... nigdy nie wiadomo, czy pani, która w październiku wydawała się bardzo sympatyczna, w grudniową noc nie zamknie nam drzwi przed nosem), no i AKADEMIK!

A w akademiku... To tutaj tak naprawdę toczy się studenckie życie (jeśli ktoś twierdzi inaczej to: a. nigdy w nim nie mieszkał; b. jest kujonem, który nie wystawia nosa poza swój pokój; c. wersja a i b jednocześnie).

Oto lista rzeczy, które sprawiają, że akademik to raj na ziemi:
1. Nie trzeba specjalnie się starać, aby poznać kogoś nowego -– wystarczy wyjść na korytarz –- tu zawsze ktoś jest.
2. Żadna książka kucharska nie dostarczy ci tyle przepisów na gotowane ziemniaki i jajecznicę, co akademikowa kuchnia.
3. Zabrakło soli, cukru, mąki? Nic się nie stało! „Polo” niedaleko, a sąsiedzi jeszcze bliżej!
4. Boisz się sam/a spać? Nic się nie martw! Akademik nigdy nie jest pusty... a jak nie ma współlokatora/ki, zawsze można zostawić zapalone światło –- opłata za akademik nie będzie większa;).
5. Akademik uszczupla twoje konto o 255 zł (za pokój dwuosobowy), oferując w tej cenie nieograniczony dostęp do gorącej wody, gazu, prądu i...
6. Internet –- szybszego ze świecą szukać! Masz ochotę obejrzeć film, którego nie posiadasz na dysku? Nic straconego! Wpisz w wyszukiwarkę poszukiwany tytuł, kliknij na odpowiednią stronę, poczekaj 15 min. i miłego seansu! (jeśli coś nie działa, należy niezwłocznie skontaktować się z zaprzyjaźnionym informatykiem).
7. Nie wyobrażasz sobie dnia bez jazdy rowerem? Cudownie! W akademiku jest miejsce na dwukołowe pojazdy!
8. Czasami jednak nasz dwukołowy przyjaciel potrzebuje powietrza, aby wiernie nam towarzyszyć... a wiadomo –- pompka to skomplikowane urządzenie. Na szczęście przed akademikiem zawsze znajdzie się miły pan (choć czasami trzeba na niego trochę poczekać), który zaoferuje pomoc w przywracaniu żywotności oponom.
9. Panie Portierki -– niczym Anioły Stróże czuwają, by żaden nieproszony gość nie zapukał do naszego królestwa.
10. Nie trzeba z mapą w jednej, telefonem zaś w drugiej ręce, szukać najbliższej pralni -– wystarczy zejść na parter, odczekać swoje w kolejce i proszę! W szafie znowu są czyste ubrania.
11. Żaden list nie zaginie na poczcie, bo Panie Portierki będą go strzegły jak największego skarbu.
12. Klub, pub, lista przebojów –- nic tak nie poszerzy twoich horyzontów muzycznych, jak sąsiedzi w akademiku (i nie ma tu znaczenia, czy to sąsiedzi z boku, góry czy dołu).
13. „Źle” się czułeś/aś i nie mogłeś/aś pójść na zajęcia? No problem! Tutaj zawsze znajdzie się ktoś, kto jest z tobą na roku i chętnie użyczy swoich notatek.
14. Tylko w akademiku może cię obudzić o 4 nad ranem dźwięk gitary tuż pod twoimi drzwiami;).
15. Nic i nikt nie nauczy cię tak cierpliwości, umiejętności znajdowania kompromisów i słuchania jak twoi współlokatorzy, którzy pierwszego dnia są ci zupełnie obcy, ale już po 10-ciu miesiącach wspólnego mieszkania znają cię lepiej niż własna rodzina.
16. Nie masz z kim wyjść na piwo/ do kina/ na spacer? W akademiku nie ma tego problemu! Napoje wyskokowe zawsze się znajdą, pospacerować można po korytarzu, a film obejrzeć w telewizorni;p.
17. Prysznice: w zależności od płci -– jeśli chcesz się szybko umyć albo zrelaksować, wybierzesz ten, który jest przeznaczony właśnie dla płci, którą reprezentujesz; jeśli natomiast potrzebujesz dreszczyku emocji – wybierzesz ten dla płci przeciwnej!
18. Późne powroty? Proszę bardzo! Na dodatek Panie Portierki zadbają o to, aby nikt nieproszony nie pozbawił cię twojej ukochanej poduszki i cieplutkiej kołdry.
19. Jeśli jednak uprzesz się, że absolutnie nie będziesz dzisiaj spał/a sam/a, bo na pewno przyśnią ci się koszmary, należy napisać podanie i cieszyć się z towarzystwa gościa!
20. No i najważniejsze –- rodzice myślą, że w akademiku jesteś najbezpieczniejszy/a na świecie (oczywiście, o ile to możliwe, kiedy ich nie ma w pobliżu), więc nie będą wydzwaniać w nocy i pytać, czy bezpiecznie wróciłeś/łaś do mieszkania, czy drzwi i okna szczelnie zamknięte, a sąsiedzi nie skarżą się na hałas!

Mieszkanie w akademiku to prawdziwa szkoła życia, szkoła współżycia! I jak to w życiu bywa –- jest różnie! Nie zawsze kolorowo! Nie zawsze do śmiechu! Ale zawsze warto! Bo ludzie tu poznani, dni z nimi przeżyte zapadają w pamięć na całe życie! Wnoszę petycję o wprowadzenie obowiązku mieszkania w akademiku, przynajmniej przez rok! Popierasz? Zostaw swój komentarz na stronie: podaj-dalej.info

Admin
Create content
Logowanie
Nawigacja
Markdown filter tips
## Header 2 ##
### Header 3 ###
#### Header 4 ####
##### Header 5 #####
(Hashes on right are optional)

Link [Drupal](http://drupal.org)

Inline markup like _italics_,
 **bold**, and `code()`.

> Blockquote. Like email replies
>> And, they can be nested

* Bullet lists are easy too
- Another one
+ Another one

1. A numbered list
2. Which is numbered
3. With periods and a space

And now some code:
    // Code is indented text
    is_easy() to_remember();