Turystyka piesza po... typach mężczyzn

Każda kobieta wypatruje swojego księcia z bajki. Nie chodzi jej wcale o faceta bez wad, ale z takim usposobieniem i wyglądem, które jest w stanie w pełni zaakceptować i móc się nimi cieszyć do końca swoich dni. Niestety, współczesny świat często podsuwa jej marne podróbki, zamiast prawdziwych mężczyzn. A ona wciąż chodzi i szuka...

Turystykę pieszą po typach męskich uprawia chyba każda kobieta, poznając przedstawicieli poszczególnych z nich, rozczarowując się, zakochując, porzucając i będąc porzuconą. I trwa to tak długo, jak długo nie znajdzie się u jej boku prawdziwy mężczyzna lub nie pójdzie ze swoimi pragnieniami na kompromis czy całkowicie ich nie porzuci. Czasami, niestety, ten rodzaj sportu pozostaje w kręgu jej zainteresowań przez całe życie...

Mężczyźni nie są idealni, kobiety zresztą też, ale to temat na osobną dyskusję. Poniższe typy mężczyzn są solidnie przekolorowane, nieco zniekształcone i wyolbrzymione, by uzmysłowić Wam, kochani mężczyźni, nad którymi Waszymi męskimi zachowaniami i przymiotami normalna dziewczyna nie jest w stanie przejść do porządku dziennego, a o których z nich marzy i których wyczekuje.

Superman

Najbardziej rozpowszechniony typ na wszelkich imprezach, w klubach, na dyskotekach i zabawach wiejskich. Poligamista. Charakteryzuje się przesadnie zadbanym wyglądem, wydepilowaną klatą i zapachem perfum, które czuć na kilometr. Jego wszechwidzące oczy wypatrzą każdą ładniejszą dziewczynę, a wszędobylskie ręce starają się jak najszybciej pozbawić ją ubrania.

Naukowiec

Można go spotkać na uczelni, najczęściej w bibliotece. Jego atrybutem jest książka, z którą prawdopodobnie nie rozstaje się nawet, gdy śpi umęczony całonocną lekturą. Porozmawiać z nim można na bardzo interesujące tematy. Napoleon, rybonukleazy czy najnowsze odkrycia w dziedzinie geofizyki nie są dla niego żadną tajemnicą, ale już zawiązanie dziecku bucika czy wyniesienie śmieci to wyczyn, któremu raczej nie podoła.

Mamisynek

Typ szczególnie niebezpieczny dla niewieścich serc. Sprawia wrażenie zaniedbanego i poszkodowanego. Czeka na kobietę, która się nim zaopiekuje, a którą następnie wykorzysta do zbudowania swojego wygodnego świata. Egoista. Nie znosi krytyki, nawet tej konstruktywnej (a może przede wszystkim tej). Niezłomnie kieruje się zasadą: „Poczekaj, inni zrobią to za ciebie”.

Pożeracz rozumów

Sprawia wrażenie inteligentnego i zdecydowanego. Nikt nie ma tak zdrowego podejścia do tematu jak on i tylko on dzierży w swoim ręku władzę nad prawdą. Znawca wszystkiego i wszystkich. Nieprzeciętność i mądrość bije z każdej części jego ciała i ducha. Wiecznie poważny lub zamyślony. Ma tylko jedną wadę, którą zgrabnie określiła moja mama: „Pozjadał wszystkie rozumy, tylko nie zauważył, że swój też”.

Pan Chciałbym Ale Się Boję

Romantyczna dusza, niespotykane ciepło, wspaniałe podejście do kobiet – to tylko niektóre z jego licznych zalet. Pozwala wierzyć kobiecie w szczęście u jego boku i robi wszystko, by ten stan utrzymać. Jednak bez żadnych deklaracji, ponieważ jedyna deklaracja, która w tym wypadku może się pojawić, brzmi: „Zostańmy przyjaciółmi”. Do niczego jednak ona nie zobowiązuje, pozwala jedynie takiemu delikwentowi czuć się w porządku. Jego głównym problemem jest podejmowanie decyzji.

Uciekinier

Życie z nim to bajka: kwiatuszki, całuski, romantyczne spacery, dopóki nie przyjdzie czas na zrobienie poważnego kroku. Wówczas ucieka z prędkością światła i ślad po nim ginie. Niedługo potem znajduje kolejną ofiarę, którą, naturalnie bez żadnych zobowiązań, uczyni na moment szczęśliwą.

Prawdziwy mężczyzna

Uwaga! Relikt! Jeśli ktoś takiego spotka, niech na niego chucha i dmucha, i za żadne skarby nie pozwoli mu odejść. Mężczyzna, który wie, czego chce, jest odpowiedzialny, dojrzały i odważny. Posiada zdolność zdobycia serca kobiety, którą następnie zatrzyma metodami bardziej humanitarnymi (i przyjemnymi) niż przemoc czy szantaż psychiczny albo emocjonalny. Potrafi dbać o swoją wybrankę, zapewnić jej poczucie bezpieczeństwa i ciepło. Wspaniały ojciec, za którym dzieci wprost przepadają. Swoich bliskich umie obronić przed całym światem, nawet przed sobą.

Spacer dobiega końca. Okazuje się, że czystego prawdziwego mężczyzny wypatrywać nie ma sensu, jednak drobne naleciałości pochodzące z pozostałych typów nie muszą stanowić problemu, lecz mogą nadać smaczku wspólnemu życiu. Ważne jest to, by uświadomić sobie, że prawdziwy mężczyzna występuje tylko i wyłącznie w związku z prawdziwą kobietą, której odpowiednia postawa, osobowość, a przede wszystkim mądrość wpływają budująco na kształtowanie się męskości jej wybranka*.

*Pointa powstała podczas rozmowy z M. Ogińskim i ma swoje źródło w „Dzikim sercu” Johna Eldredge'a.

Admin
Create content
Logowanie
Nawigacja
Markdown filter tips
## Header 2 ##
### Header 3 ###
#### Header 4 ####
##### Header 5 #####
(Hashes on right are optional)

Link [Drupal](http://drupal.org)

Inline markup like _italics_,
 **bold**, and `code()`.

> Blockquote. Like email replies
>> And, they can be nested

* Bullet lists are easy too
- Another one
+ Another one

1. A numbered list
2. Which is numbered
3. With periods and a space

And now some code:
    // Code is indented text
    is_easy() to_remember();