Swatka w kolorze blue

Jesteś singlem i zaczyna Ci to doskwierać? Istnieje bardzo prosty sposób, by to zmienić. Wystarczy tylko zainwestować w telefon komórkowy z opcją bluetooth. Jest to, co prawda, wydatek kilkuset złotych, ale szybko może się opłacić.

Swatki do lamusa!

Minęły już czasy swatek czy swatów starających się wybrać najodpowiedniejszą pannę dla kawalera, a atrakcyjność kandydatki mierzyło się wartością posagu, umowy przepijając wódką. Rzadko kiedy w rubrykach towarzyskich czytamy ogłoszenia podobne do tych sprzed dwudziestu z hakiem lat: „Pokocham i poślubię zamożną panią za pomoc w ukończeniu studiów” („Ilustrowany Kurier Codzienny”) albo „Rolnik, 35 lat, 15 ha, pozna bezdzietną pannę, katoliczkę, chętnie z przydziałem na ciągnik”. Przestały nas zaskakiwać relacje znajomych, którzy poznali i pokochali albo poznali i znienawidzili osoby znalezione na portalach randkowych. Nad zjawiskiem określanym słowem toothing można się jednak ze zdziwieniem pochylić.

Błękitna strzała Amora

Technologia bluetooth, zwana inaczej techniką „błękitnego kła”, zaczyna robić karierę na polu randkowym i pomaga szukać przelotnych bądź trwałych znajomości. Jej nazwa pochodzi od angielskiego słowa bluetooth – „sinozębny” i ma podobno nawiązywać do imienia duńskiego księcia Haralda I Sinozębnego, który zjednoczył plemiona skandynawskie. Bluetooth umożliwia bezprzewodowe komunikowanie się i przesyłanie danych między urządzeniami, które znajdują się w odległości nie większej niż dziesięć metrów. Początkowo miała służyć przesyłaniu informacji między komputerami, ale pomysłowi użytkownicy szybko znaleźli dla niej nowe zastosowanie.

Cała zabawa z poszukiwaniem w ten sposób znajomych rozpoczęła się w Szwecji. Wszystko to dzięki firmie Ericsson, która jako pierwsza na świecie wprowadziła w 1994 technikę bluetooth. Szwedzi szybko podchwycili pomysł i zaczęli używać jej na imprezach i prywatkach, poszukując dla siebie w ten sposób partnerów.

Metoda ta zaczyna powoli wkraczać do Polski, chociaż nie jest jeszcze tak rozpowszechniona jak w innych krajach, gdzie bluetooth staje się standardowym wyposażeniem każdego telefonu komórkowego. Tak więc, zaopatrując się w telefon z bluetooth, można rozpocząć namierzanie. Najlepsze do tego celu są tramwaje, autobusy, deptaki i centra handlowe, jednym słowem miejsca, gdzie mamy szansę być blisko osoby, która tak jak my posiada telefon z opcją bluetooth. Pamiętajmy, że telefony są w stanie skomunikować się na odległość do 10 metrów. Jeśli nie wiemy, jak się zabrać do poszukiwań, z pomocą przyjdzie nam znaleziony w sieci podręcznik „Jak zostać tootherem”.

Błękitne związki

Czy toothing okaże się skuteczny? Należy w to szczerze wątpić, gdyż z natury swej znajomości zawierane za jego pośrednictwem są przelotne i niezobowiązujące. Częściej jest po prostu wykorzystywany jako, podnosząca poziom adrenaliny, zabawa w polowanie na jakiejś imprezie. Bez zbędnych słów i ceregieli. Jeśli odniesie jakiś skutek, to będzie to raczej niezobowiązujący seks, a nie długotrwała znajomość. „Błękitne związki” są krótkie jak smsy. Chociaż, jak to w życiu bywa, nie można wykluczyć pozytywnego zaskoczenia. Ci, którzy chcą sprawdzić, czy to działa, powinni „włączyć ząb” i wybrać się na Stary Rynek, który, co nie jest zaskakujące, widnieje w sieci jako miejsce spotkań toruńskich tootherów.

Pomyśleć, że kiedyś poszukiwaniem odpowiednich partnerów dla panien i kawalerów zajmowali się swaci. Czasy te bezpowrotnie odeszły do lamusa. Nam, wobec nowości randkowych, które się ciągle pojawiają na technologicznym horyzoncie, pozostaje westchnąć na grobie przeszłości albo uśmiechnąć się pod nosem – czego to ludzie nie wymyślą. Ech…

Komentarze: 1 / Skomentuj wpis

Bardzo ciekawe, Marto, ale nie wiem, jak można tak spokojnie o tym pisać i przechodzić nad tym do porządku dziennego. Toż to nóż się w kieszeni otwiera. Trzeba bić na alarm, pomstować, krytykować!

Please register or login to post a comment.
Admin
Create content
Logowanie
Nawigacja
Markdown filter tips
## Header 2 ##
### Header 3 ###
#### Header 4 ####
##### Header 5 #####
(Hashes on right are optional)

Link [Drupal](http://drupal.org)

Inline markup like _italics_,
 **bold**, and `code()`.

> Blockquote. Like email replies
>> And, they can be nested

* Bullet lists are easy too
- Another one
+ Another one

1. A numbered list
2. Which is numbered
3. With periods and a space

And now some code:
    // Code is indented text
    is_easy() to_remember();