Skrzyżowanie

Dziś są nasze piąte urodziny!

Jacy jesteśmy? Inni, lepsi, tacy sami jak zawsze? Z każdym oczekiwaniem na kolejny, nowy numer z drukarni czujemy podniecenie i niepewność. Czy wszystko udało się zapiąć na ostatni guzik? Czy wszystko pójdzie zgodnie z planem? Z doświadczenia wiemy, że robienie pisma to praca na wariackich papierach. Wielu rzeczy wciąż nie udaje się zrobić. Ale wiemy, że czasem warto posmakować niedosytu. Uczy pokory. Rodzi wdzięczność. Ona jest zapowiedzią radości. I twórczego, błogosławionego (nie)pokoju.

Co wynika z pięcioletniego bilansu? Jakie były nasze sukcesy i porażki? Paradoksem postępu bywa porażka, która, działając na zasadzie napędzającego silnika, staje się wręcz kluczem do sukcesu. I choć, jak śpiewał Marek Grechuta, tyle było dni do utraty tchu, do utraty sił wiemy, że najważniejsze są te, które jeszcze przed nami. Parafrazując słowa Stanisława Jerzego Leca, na szczęście “Z każdym rokiem czyha kilka nowych kierunków”.

Nie zmieniło się chyba tylko jedno. Wciąż towarzyszy nam chęć rozwoju i dążenia do doskonałości - wszak do wyższych rzeczy jesteśmy stworzeni! A jak wszem i wobec wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia – podobnie nasze ambicje i marzenia, aby toruńskim studentom zazdroszczono “Podaj Dalej”!

By tak się mogło stać, dołożymy wszelkich starań, by zdominować rynek prasy studenckiej, rozmnażać się bez ograniczeń (regionalnych) i powielać nasze słowo w milionach kopii. Droga do tego celu zajmie nam zapewne ładnych, kolejnych pięć lat, ale wiedząc, że mamy talent - i to nie od byle kogo - nie zawahamy się go użyć! Pozostaje jeszcze pytanie: gdzie wtedy będziemy?

Dziękując za tę wspólną pięcioletnią szkołę dojrzewania, mamy nadzieję, że będziemy na właściwym sobie miejscu. Tu i teraz. Razem.

Komentarze: 1 / Skomentuj wpis

Wpadło mi dziś w ręce, zupełnie przypadkiem ;), zdanie: "Czasem dopiero na skrzyżowaniu człowiek zaczyna zastanawiać się - dokąd idzie" (Władysław Grzeszczyk - Parada paradoksów). Tylko czy to aby nie za późno? Taaak, ale "mówi się" ;) "lepiej późno niż wcale"... A propo skrzyżowań (patrz. nr 30) wszelakich ;)

Please register or login to post a comment.
Admin
Create content
Logowanie
Nawigacja
Markdown filter tips
## Header 2 ##
### Header 3 ###
#### Header 4 ####
##### Header 5 #####
(Hashes on right are optional)

Link [Drupal](http://drupal.org)

Inline markup like _italics_,
 **bold**, and `code()`.

> Blockquote. Like email replies
>> And, they can be nested

* Bullet lists are easy too
- Another one
+ Another one

1. A numbered list
2. Which is numbered
3. With periods and a space

And now some code:
    // Code is indented text
    is_easy() to_remember();