Prawdziwie mikołajowy bieg

To był prawdziwy mikołajowy bieg. Trzystu dwudziestu jeden biegaczy w mikołajowych czapkach, dwadzieścia jeden kilometrów błota, lodu i śniegu, co prawda bez reniferów i sanek, ale o własnych siłach, i prawdziwie mikołajowy cel – jednym słowem (no, może w czterech) III Półmaraton Świętych Mikołajów, który odbył się 4 grudnia, zorganizowany przez Klub Maratoński UMK, SWFiS oraz władze UMK, Miasta Torunia i gminy Łubianka.

I pomyli się ten, kto myśli, że Mikołaj odpoczywa cały rok, bo trzeba było nieźle się napracować, aby pokonać ten dystans, co widać na załączonych obrazkach. Proszę nie zwracać uwagi na te uśmiechy, bo mimo zmęczenia każdy Mikołaj uśmiechnąć się potrafi (jak mu robią zdjęcie:D). Nie obyło się bez stłuczek (nawet już na starcie), poślizgów i zadrapań, ale warto było z takim poświęceniem odmrażać sobie policzki, aby w ten pochmurny dzień zobaczyć Słońce na twarzach wychowanków domu dziecka „Młody las”, gdy wnoszono na salę przygotowany specjalnie dla nich wielki wór prezentów (o ilości prezentów niech świadczy fakt, iż wnosiło go trzech rosłych facetów).

Wśród tegorocznych Mikołajów znaleźli się nie tylko biegacze z całej Polski, ale również z Mołdawii. Ponadto odbyły się trzy biegi korespondencyjne: w Naperville (USA), Londynie i Iraku. Szczególny podziw i uznanie należą się panu Zbigniewowi Stefaniakowi z Łodzi, który cały dystans pokonał o kulach.

Należy jeszcze wspomnieć o wynikach półmaratonu. W Mistrzostwach Torunia w Półmaratonie Rekreacyjnym zwyciężyli: Tomasz Drąg (KM Truchcik Łubianka) – 1:10:06 i Dorota Pawłowska (Bratuszewo) – 1:30:10; w Mistrzostwach Szkół Wyższych w Półmaratonie Rekreacyjnym: Daniel Wosik (WSBiP w Ostrowcu Świętokrzyskim) – 1:11:14 i Dominika Stawczyk (AZS Uniwersytetu Łódzkiego) – 1:38:44. Wszystkie wyniki, zdjęcia, sponsorzy na stronie Klubu Maratońskiego www.uni.torun.pl/~marathon.
W imieniu Klubu Maratońskiego chciałbym podziękować za pomoc wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji Półmaratonu.

Admin
Create content
Logowanie
Nawigacja
Markdown filter tips
## Header 2 ##
### Header 3 ###
#### Header 4 ####
##### Header 5 #####
(Hashes on right are optional)

Link [Drupal](http://drupal.org)

Inline markup like _italics_,
 **bold**, and `code()`.

> Blockquote. Like email replies
>> And, they can be nested

* Bullet lists are easy too
- Another one
+ Another one

1. A numbered list
2. Which is numbered
3. With periods and a space

And now some code:
    // Code is indented text
    is_easy() to_remember();