Pocztówka z Nołerowa

Podczas wakacyjnych wojaży, trafiłem do pewnego urokliwego miasteczka, Nołerowa. Spacerując popołudniem po trotuarze, napotkałem zbiegowisko, ulokowane pod miejscowym ratuszem. Zacząłem się przyglądać zebranym i ujrzałem przedstawicieli wszelakich płci, stanów, zawodów, ludzi w różnym wieku, oblegających mały stolik, przy którym siedziało kilka osób.

Byli to osobnicy o dość niedbałym wyglądzie oraz wyjątkowo czerwonych, jak na lipiec, nosach - zbierali podpisy. Niektórzy zebrani wykrzykiwali wojownicze hasła, trzymali transparenty, inni palili papierosy, opony i znicze. Zapytałem jednego z tubylców:
— Proszę pana, co to za impreza?
— Panie, jaka tam impreza! — oburzył się mężczyzna w średnim wieku — Nam most chcą zabrać!
— Most?? — zdziwiłem się, bo to był pierwszy raz, gdy ktoś chciał usunąć most! Krzyże ze szkół, burki, wpis na blogu — tak, jak najbardziej, o takich przypadkach słyszałem. Ale most? Zaintrygowany zacząłem dopytywać:
— Ale co to za afera? Skąd ten pomysł?
— Panie, pan chyba w kraju nie był od dawna (zdradziła mnie tunezyjska opalenizna!). Jest wielka granda, bo Unia powiedziała, że nie da kasy na jakiś tam most gdzieś tam i w ramach pryjotetu czy, licho tam wie, czego, wyrównywania szans, mamy oddać nasz... A gdzie te równe szanse? No pytam, panie tego, unia jego mać! No i tu jest ankieta, gdzie można się podpisać — powiedział mężczyzna, patrząc na mnie z ukosa, wątpiąc najwyraźniej w moje zaangażowanie w obronę mostu.
— A kto organizuje tę ank... przepraszam pikietę i zbieranie podpisów?
—Kto? Jak to: kto? — obruszył się jegomość, dotknięty do żywego moją ignorancją — Stowarzyszenie Bezdomnych Nołerowa! Jak zabiorą most — to gdzie będą spać???

Admin
Create content
Logowanie
Nawigacja
Markdown filter tips
## Header 2 ##
### Header 3 ###
#### Header 4 ####
##### Header 5 #####
(Hashes on right are optional)

Link [Drupal](http://drupal.org)

Inline markup like _italics_,
 **bold**, and `code()`.

> Blockquote. Like email replies
>> And, they can be nested

* Bullet lists are easy too
- Another one
+ Another one

1. A numbered list
2. Which is numbered
3. With periods and a space

And now some code:
    // Code is indented text
    is_easy() to_remember();