Piekary 24. Mocni Słowem.

W dniu 28 października w toruńskiej Cafe Katarynka miało miejsce bezprecedensowe wydarzenie. Po raz pierwszy na kulturalnej mapie Piernikowa miała okazję zaprezentować się Grupa Literacka Piekary 24. Nie słyszeliście jeszcze o niej? W takim razie krótki cytat: „(...) ukonstytuowała się w wakacje 2009 drogą esemesowo-mailową, kiedy to mateusz.lapinski (to nie jest blaga!) wyszedł spod prysznica z myślą zainicjowania takiego przedsięwzięcia. Podzielił się tą ideą z Kasią Wiśniewską i Mariuszem Słoniną i tak wyszło. W jej skład wchodzą ludzie, którzy dotąd dzielili się swoją twórczością na łamach okazjonalnika studenckiego 'Podaj Dalej'(...)”. Skąd pochodzi powyższa fraza? Z pierwszego tomiku wierszy, zebranych GL Piekary 24, zatytułowanego „Fabryka Słowa”, którego premiera odbyła się podczas owego październikowego wieczoru. W ramach Grupy Literackiej Piekary 24 swoje utwory zaprezentowali: Magda Jóźwiak, Paweł Lubrański, Kuba Wolski, Kasia Wiśniewska, Mariusz Słonina, gość specjalny, Wojtek Werner SJ oraz niżej podpisany. Imprezę uświetnili graficznie: Ania Caban (projekt slajdów i animacji oraz ich obsługa) oraz muzycznie Tomek Cienkowski (gitara klasyczna) i Ewelina Motylewska (flet poprzeczny).

Skąd nazwa Piekary 24? Jest to nasz wspólny mianownik, adres Duszpasterstwa oo. Jezuitów w Toruniu, gdzie wszyscy się spotkaliśmy. Nasza twórczość jest bardzo zróżnicowana i nie posiada zwartego programu twórczego, oprócz jednego nieformalnego założenia – wyrażać siebie Słowem.

Ponadto miejscem w Sieci, która służy do doraźnego publikowania wierszy jest strona: www.homopoeticus.net – „(...) portal zainicjowany przez redaktorów Podaj Dalej. Jego korzenie sięgają czasu powstania rubryki poetyckiej Warsztat – przestrzeni, w której studenci mogli sprawdzić i promować swoje umiejętności literackie. Młodzi piszący długo nosili się z zamiarem otworzenia szuflad dla świata wirtualnego. Wydeptali własne ścieżki słowa, po których do tej pory chodzili sami. Teraz zapraszają do wspólnej wędrówki”.

Zgodnie z powyższymi słowami zapraszamy do wspólnej wędrówki – do pisania i publikowania swoich utworów, do lektury naszego tomiku „Fabryka Słowa” dostępnego pod adresem: www.homopoeticus.net/fabryka. Poza tym, już 11.12. o g. 19:00 w Domu Muz będzie miała miejsce promocja tomiku wierszy pt. „Próba Słowa” autorstwa naszego kolegi Mariusza – zapraszamy! Będzie możliwość spotkania się „na żywo”.

Zapraszamy do obejrzenia mini-fotoreportażu z naszego spotkania w Cafe Katarynka.

Admin
Create content
Logowanie
Nawigacja
Markdown filter tips
## Header 2 ##
### Header 3 ###
#### Header 4 ####
##### Header 5 #####
(Hashes on right are optional)

Link [Drupal](http://drupal.org)

Inline markup like _italics_,
 **bold**, and `code()`.

> Blockquote. Like email replies
>> And, they can be nested

* Bullet lists are easy too
- Another one
+ Another one

1. A numbered list
2. Which is numbered
3. With periods and a space

And now some code:
    // Code is indented text
    is_easy() to_remember();