Pięciolatka

Kto dziś pamięta filmową historię warszawskich studentów z pokoju 107? Ale pewnie wielu z Was może opowiedzieć podobne z własnego doświadczenia. Pięć lat życia w akademiku robi swoje, i dziś, kiedy przechodzę koło Szóstki, przychodzi sentyment i uśmiech na twarzy, za te wszystkie piękne chwile. Czasem były to długie rozmowy do wczesnych godzin porannych, czasem upojne noce i poranki z bólem głowy, często dni pełne pracy – zajęcia, raporty, egzaminy... Tak, ale przede wszystkim najważniejsze okazało się to, co udało się zrobić pomiędzy – Klub Maratoński, Festiwal Nauki i Sztuki, Radio Sfera, Teatr Wróbli, „Podaj Dalej”, Studnia, wykłady, konferencje. Nauczyłem się sporo dzięki temu i zachęcam Was do brania udziału w życiu studenckim, nie tylko od imprezy do imprezy, od sesji do sesji. Warto się starać na studiach, to owocuje. Warto podjąć choćby minimalny trud zrobienia czegoś więcej niż przewiduje program studiów. Może się okazać, że odkryjecie w sobie nową pasję, może się okazać, że tak naprawdę coś innego Was kręci i z pewnością warto o to walczyć! Owocnego studiowania! 


Pierwszy
Masz już dach na głową, wiesz co znaczy DS, DA, ECTS itd. Weź sprawy w swoje ręce! Już od teraz, od zaraz – nie czekaj! Włącz się lub sam wyjdź z inicjatywą np. wyjazdu integracyjnego, wieczorku zapoznawczego. Wkrótce przekonasz się, że studia to nie tylko nauka, a może nawet w większym stopniu ludzie!


Drugi
Choć brzmią groźnie – niemal każda odstrasza „naukowością” już*w nazwie, pozory mylą. Koła, organizacje, stowarzyszenia studenckie to nie elitarne kluby geniuszy. Tworzą je po prostu ludzie z pasją! Spotkania w gronie otwartych, ciekawych świata i drugiego człowieka ludzi, uczą i bawią. Śmiało, czuj się zaproszony – wejdź! 


Trzeci
Półmetek, nuda… czas na zmiany? Może czas poszerzyć horyzonty? Drugi kierunek? Może wymiana studencka? Pomoże podszlifować język, pokaże inne spojrzenie na świat… 


Czwarty
Czas spłacania długów? W ramach wdzięczności i nowych rodzących się na drodze poszukiwań potrzeb, możesz pomóc innym: zaopiekuj się zagranicznym (egzotycznym) studentem (któż lepiej wie, jak wiele wysiłku i energii pochłaniają zmagania z polską rzeczywistością). Masz jeszcze chwilę, by rozwinąć ciało, umysł i ducha. Zaległości nie da się nadrobić, ale może warto poszukać zakopanych talentów wszelakich?


Piąty
Już za parę dni, za dni parę… ze światowego, dobrze zorganizowanego, samorządnego naukowca przemienisz się w przedsiębiorcę rozporządzającego swoją własną firmą, którą pomoże ci znaleźć Biuro Karier UMK, Targi Pracy lub założyć Inkubator Przedsiębiorczości. Żal odjeżdżać? Jeśli brać studencka tak mocno zalazła Ci za skórę, że nie jesteś w stanie wydusić z siebie słów na pożegnanie: nie płacz, kiedy odjadę… może lepiej zostań na uczelni? Wiwat doktorancie, wiwat profesorze! 


Admin
Create content
Logowanie
Nawigacja
Markdown filter tips
## Header 2 ##
### Header 3 ###
#### Header 4 ####
##### Header 5 #####
(Hashes on right are optional)

Link [Drupal](http://drupal.org)

Inline markup like _italics_,
 **bold**, and `code()`.

> Blockquote. Like email replies
>> And, they can be nested

* Bullet lists are easy too
- Another one
+ Another one

1. A numbered list
2. Which is numbered
3. With periods and a space

And now some code:
    // Code is indented text
    is_easy() to_remember();