Pięć minut

Mają coś w sobie te samotne, nocne spacery po bulwarze, w deszczu, w pomarańczowym świetle ulicznych latarni. Mają coś w sobie te wspólne nocne wypady na bulwar, na betonowy cypel, tam, gdzie przenikają się ciemność ze światłem, światło z ciemnością, gdzie z wiatrem przychodzi Refleksja, splatając myśli we właściwe słowa, a potem i właściwe wnioski.

Mają coś w sobie te chwile – chwile, w których rzucone na fale słowa wybrzmiewają tak mocno, tak prawdziwie i pięknie, że już nic nie jest takie samo. Te chwile, w których dorastamy tam, gdzie zasypiają ślady pod powiekami fal. Tych chwil nie zabierze nikt.

I kiedy wracając o wschodzie słońca odczuwasz mityczne katharsis, wiedz, że to właśnie o to chodzi, że oto w Tobie staje się Dzień i mimo braku snu, pobiegniesz pewnie przed siebie, bo wiesz, że Życie jest po to, aby Żyć. I nieważne, co powiedzą ludzie na ulicy, bo warto napisać nowy wers, skleić nowy bit, krok za krokiem biec, pod prąd. A gdybyś na skrzyżowaniu nie wiedział, gdzie pójść, pamiętaj że jesteś prawym człowiekiem, Ty, uważnie idąc za tymi słowami w głąb siebie odnajdziesz siebie, a wraz z sobą żywą nieśmiertelność (Grammatik, Moja historia, EP+, 1999).

Masz życie? Żyj płacząc w nim potokiem rymów. To tylko... pięć minut (Grammatik Płaczę rymami, EP+, 1999).

W imieniu całej redakcji chciałbym podziękować Izabeli i Piotrowi Pawłowskim za dwa lata owocnej współpracy, za trud włożony w korektę i skład, za trud włożony w rozwój pisma. Do zobaczenia;)

Admin
Create content
Logowanie
Nawigacja
Markdown filter tips
## Header 2 ##
### Header 3 ###
#### Header 4 ####
##### Header 5 #####
(Hashes on right are optional)

Link [Drupal](http://drupal.org)

Inline markup like _italics_,
 **bold**, and `code()`.

> Blockquote. Like email replies
>> And, they can be nested

* Bullet lists are easy too
- Another one
+ Another one

1. A numbered list
2. Which is numbered
3. With periods and a space

And now some code:
    // Code is indented text
    is_easy() to_remember();