Pełna satysfakcja

Po skończonej sesji i obronach prac dyplomowych warto, a nawet trzeba wypocząć w pełni. Ofert zorganizowanego wypoczynku nie brakuje, ponieważ studenci bardzo chętnie korzystają z propozycji, które pozwolą im chociaż na chwilę zapomnieć o tym wszystkim, co wiąże się z sesją, wpisami do USOS-a (Uniwersytecki System Obsługi Studentów - internetowa baza, przez którą należy rejestrować się na poszczególne przedmioty, można tam znaleźć np. wirtualny plan zajęć, wykaz ocen, urzędowe decyzje; przyp. red.) czy indeksu i całą tą uczelnianą biurokracją.

Chciałabym zachęcić do jednej z takich propozycji na wakacje, którą na tle większości można uznać za wyjątkową, ponieważ łączy ze sobą wiele zróżnicowanych rzeczy, zapewniając w ten sposób wszechstronny relaks. A jeśli ktoś chce, to może też porządnie mu namieszać w głowie, ale to tylko na własną odpowiedzialność (zależy, czego się szuka). Tyle tytułem wstępu. Zanim jednak wprowadzę Was w szczegóły dotyczące XII Jezuickich Dni Młodzieży, którym w tym roku towarzyszy hasło „Do pełna”, nakreślę pewien malowniczy obrazek.

Drogi Czytelniku, chciałabym Cię prosić, abyś na chwilę zamknął oczy i wyobraził sobie piękną, barokową bazylikę położoną pośród warmińsko-mazurskich lasów (z dala od gwaru wielkich miast), nad pięknym jeziorem, które tylko zaprasza do pływania samemu lub w kajaku.
Pomyśl, czy nie byłoby miło w takim miejscu spędzić 8 dni, podczas których czas będzie płynął inaczej niż zwykle i noc zleje się z dniem. Jeśli tylko chcesz, możesz spędzić 8 niesamowitych dni w miejscu pełnym kontrastów: wielkie dzieło rąk ludzkich położone wśród potęgi natury, radosnego gwaru rozmów młodych ludzi obok ciszy lasu i rozmów serca z sercem (człowieka poszukującego i jednego z licznych jezuitów), a wreszcie tańca i modlitwy.
Teraz, kiedy już dokładnie wyobraziłeś sobie to miejsce, zapełnij je młodymi ludźmi z całej Polski. Podobnie jak Ty pragną znaleźć równowagę między tym, co duchowe i materialne, między zabawą a rozwojem wewnętrznym. Pomyśl też o jezuitach, którzy z radością poprowadzą Cię drogą do pełni: duchowej, którą może dać codzienna modlitwa i eucharystia, międzyludzkiej - przez kontakty z innymi, spotkania z gośćmi, tej „biologicznej” - wszak człowiek musi jeść, a jedzenie, muszę przyznać, jest bardzo dobre, a także tej fizycznej - w czasie wolnym można popływać, zagrać z jezuitami w siatkówkę lub zaszyć się w lesie w ramach jednych z warsztatów. Na koniec warto dodać, że będzie można spotkać silną ekipę z naszego DA, bo JDM to wszak święto jezuickich duszpasterstw.
Mam nadzieję, że dzięki temu tekstowi skłonię do myślenia tych, którzy o JDM- ach nie słyszeli, przekonam niezdecydowanych, a tych, co byli, przekonywać chyba już nie muszę.

Na koniec dorzucę jeszcze kilka uwag organizacyjnych:
Termin: 16-24 lipca 2011, Święta Lipka.
Koszt: 300 zł + koszty dojazdu.
Zapisy przyjmuje: O. Lesław Ptak; tel. 609585686, email: julek15.62@gmail.com.
Proponowane warsztaty to między innymi: medytacyjne prowadzone przez O. Lesława, „Z czym na scenę” prowadzone przez Agnieszkę Zakrzewską z naszego DA, nauka szermierki, zajęcia plastyczne, fotograficzne…
Program: codzienna Msza św. i jutrznia, warsztaty, spotkania z gośćmi, koncert Maleo Reggae Rockers, festiwal twórczości wszelakiej i nie tylko.
Co zabrać: karimatę, śpiwór, zeszyt, coś do pisania, rzeczy na warsztaty (jeśli są konieczne), Pismo Święte, dobry humor i to, co uznacie za niezbędne.
Więcej informacji na stronie: www.jezuici.pl/jdm.

Jeszcze raz zachęcam, aby pojechać na JDM i napełnić się tym, co oferują. Do pełna!

Admin
Create content
Logowanie
Nawigacja
Markdown filter tips
## Header 2 ##
### Header 3 ###
#### Header 4 ####
##### Header 5 #####
(Hashes on right are optional)

Link [Drupal](http://drupal.org)

Inline markup like _italics_,
 **bold**, and `code()`.

> Blockquote. Like email replies
>> And, they can be nested

* Bullet lists are easy too
- Another one
+ Another one

1. A numbered list
2. Which is numbered
3. With periods and a space

And now some code:
    // Code is indented text
    is_easy() to_remember();