Mieszkania studenckie

Dla wszystkich decydujących się po raz pierwszy na ten rodzaj koegzystencji jest niezbędna owa garść informacji. Po pierwsze primo: dokładnie je obejrzyj (grzyby, karaluchy i woda z nadpękniętej rury wyłażą już po zakupie reklamowanego produktu). Po drugie primo: jeśli wyprowadzasz się z DS-u, to zastanów się po oględzinach, czy naprawdę warto – wszak nikt nie będzie po Tobie sprzątał, nie będzie lania wody ile uczelnia dała oraz podłączania wszystkich odbiorników naraz do prądu... Zobacz także jak się sprawy mają z Internetem, bo jeśli masz kupować modem od którejś z telefonii komórkowej lub płacić ponad osiem dych z kablówki, to się nie opłaca. Z autopsji radzę szukać lokum, które ma możliwość podłączenia do skrzynki „Multimediów”. Po trzecie primo i to chyba najważniejsze: zobacz z kim będziesz mieszkał – najważniejsza rzecz to Twój pokój (o ile jest dzielony) oraz reszta załogi. Co innego jak wprowdzacie się znaną sobie ekipą (choć to w praniu czasem różnie wychodzi), ale jak wprowadzasz się do nieznajomych to b. ważne jest pierwsze wrażenie. Niby nie powinno się oceniać po pozorach, ale zawsze lepiej się miło zaskoczyć niż smutno rozczarować.

Co do sąsiadów – to z reguły jest to kot w worku. Podobnie właściciele – ale tych rzadziej będziesz spotykać i nie zawsze to oni będą dzwonić po policję. Natomiast z tymi ostatnimi to też uważaj – DOKŁADNIE czytaj umowę i wyjaśniaj każdą nieścisłość. To po to, żeby w środku roku nie wysiudała Cię kuzynka właścicielki wracająca z Afryki i nie mająca się gdzie podziać. Lepiej mieć zawsze na piśmie, bo jak co to zobowiązuje obie strony. Oczywiście, czasem zdarzają się paranoje w stylu: w inwentarzu jest określona intensywność farby na ścianach, która ma taką pozostać do czerwca, ale na szczęście to okazy. Oby na wymarciu!

Gdy już zdecydujesz się już zamieszkać, przebrniesz przez zawiłości wspólnych ustaleń co do wynoszenia śmieci i sprzątania łazienki i nie tylko (albo ich braku – to oznacza załamanie nerwowe dla pedantów!!! Pedanci – uwaga!!!) to nie pozostaje Ci nic innego jak urządzić wesołą, acz bezalkoholową parapetówkę, która zbierze Twoich znajomych oraz krewnych i przyjaciół Królika na wspólnem świętowaniu. Gdyby nieproszeni pojawili się sąsiedzi albo inni smutni panowie w czapkach, to nie protestuj, mówiąc, że to nie Ty słuchasz na cały regulator „Mazowsza”, tylko pokajaj się, okaż skruchę, poczęstuj paluszkami i ścisz nieco, bo lepiej się kajać na klatce niż na komisariacie. A na przyszłość dojdź do konsensusu ze współlokatorami przed imprezą, obiecując, że przyniesiesz im później trochę ich ulubionych twarogowo-cebulowych chipsów.

I tak upłynie Ci czas do czerwca, gdy trzeba będzie zdecydować co dalej. I wtedy samemu będziesz mógł/mogła napisać podobny poradnik dla tych co jeszcze nie kosztowali tego typu doznań.

Komentarze: 3 / Skomentuj wpis

Z mieszkaniami dla studentów jest zawsze większy problem, kiedy ja studiowałem na szczęści pomogli mi rodzice i przy ich pomocy wziąłem kredyt mieszkaniowy a nie wynajmowałem - raty wyniosły bardzo podobnie jak wynajem, tylko, że mam własne mieszkanie.

no to nic, tylko pozazdrościć:-)

3

Jak co roku w okresie wakacji centra studenckie nawiedzają grupy poszukiwaczy, niestety nie skarbów ale studentów poszukujących lokum na najbliższe lata. Nasz portal ma pomóc Ci w znalezieniu mieszkania dla Ciebie i Twojej paczki. W przeciwieństwie do całej gamy biór, my nie pobieramy żadnych prowizji za udzielenie informacji.

70-284 exam | 350-018 exam | 70-630 exam

Please register or login to post a comment.
Admin
Create content
Logowanie
Nawigacja
Markdown filter tips
## Header 2 ##
### Header 3 ###
#### Header 4 ####
##### Header 5 #####
(Hashes on right are optional)

Link [Drupal](http://drupal.org)

Inline markup like _italics_,
 **bold**, and `code()`.

> Blockquote. Like email replies
>> And, they can be nested

* Bullet lists are easy too
- Another one
+ Another one

1. A numbered list
2. Which is numbered
3. With periods and a space

And now some code:
    // Code is indented text
    is_easy() to_remember();