Miasto

Istnieje tylko jedno takie miejsce. Jak labirynt, w którym błądzisz. Szukasz drogi z mapą, lecz nie patrzysz na znaki. Musi upłynąć sporo czasu, byś pokochał tylko to jedno miejsce, które istnieje właśnie dla ciebie. Byś zaczął doceniać drogowskazy. Byś nauczył się milczeć. I słuchać. Byś nauczył się myśleć. I czuć. Z czasem staje się ono labiryntem, z którego już nie chcesz uciekać – które pragniesz odkrywać wciąż na nowo, dzień za dniem, z każdą chwilą.

Kochasz tę pułapkę. Coraz bardziej. Starasz się uchwycić jej zapach, złapać rytm, poczuć smak. Bywa gorzka. Wtedy przystajesz jak zmęczony wędrowiec gdzieś na rozstajach dróg. Jak obserwator. Turysta we własnym M4. Czy na pewno tu jest mój Dom, moje Miasto?

Piskliwe światła wygwizdują czas odjazdu. Twoje stopy przyklejone do tej świętej ziemi. Kamienie, twarda i zimna ławka, ulice, które kiedyś przemierzałeś, wzbudzają niezapomniane emocje. Dotknięcie ciepłych rąk pośród monstrualnego ścisku ciał. Czyjeś słowa dwa, co w jego zgiełku brzmią jak wiersz. I tylko brzmią?

Latający język puścił je z wiatrem... Wzrok aż po horyzont stawia pytania wybiegające znacznie dalej. O sens niemówionych słów, dźwięk niezagranych nut, blask niezapalonych jeszcze gwiazd, ślady nieodkrytych dotąd dróg... Tulisz je mocno. A przecież – drogowskazy stoją na miejscu.

Dziś brudny poranek oznajmił ci: Oto dni, których jeszcze nie znasz – te dni, które jeszcze przed tobą, a których treść w ciszy śpiącego miasta cierpliwie kiełkuje i dojrzewa w twoim sercu. To ona dopełni czarujący nastrój tego miejsca. Bez ciebie nie byłoby magiczne! I wiesz już. Wpadłeś. I wiesz już. To twoja sieć. To twoje Miasto.

Komentarze: 1 / Skomentuj wpis

Do M.

Tyś jest
wielkie
krzykliwe
błyskawiczne
Gdzie w dzień i w nocy
cisza i gwar
śmiech i płacz

grzeszne a takie czyste

Please register or login to post a comment.
Admin
Create content
Logowanie
Nawigacja
Markdown filter tips
## Header 2 ##
### Header 3 ###
#### Header 4 ####
##### Header 5 #####
(Hashes on right are optional)

Link [Drupal](http://drupal.org)

Inline markup like _italics_,
 **bold**, and `code()`.

> Blockquote. Like email replies
>> And, they can be nested

* Bullet lists are easy too
- Another one
+ Another one

1. A numbered list
2. Which is numbered
3. With periods and a space

And now some code:
    // Code is indented text
    is_easy() to_remember();