Bo warto!

Wybieram życie. Nie mogę się już doczekać. Będę jak inni. Praca, rodzina, wypasiony telewizor, pralka, samochód, kompakt, otwieracz do puszek, dobre zdrowie, dobre żarcie, ubezpieczenie, kredyt, dom, sportowy ubiór i torba, garnitury, samodzielność, teleturnieje, dzieci, spacery, golf, modna fura, swetry, święta z rodziną, emerytura, ulgi podatkowe... Ona uśmiecha się do Ciebie, jak do Trentona z Trainspotting. Ona czeka, aż wyciągniesz do Niej dłoń i chwycisz mocno w ramiona.

Ona czeka i patrzy, jak się pakujesz, jak upychasz do walizki masę niepotrzebnych rzeczy. Ona stoi tuż obok, a Ty nie chcesz Jej zauważyć. Nie wstyd Ci? Zanim zaczniesz zamykać walizkę, przejrzyj raz jeszcze jej zawartość. Pilot do telewizora, rachunek za telefon, potłuczony kubek, kapsel od butelki po piwie, zużyta bateria do zegarka. Gdzie jedziesz? Czy tam, dokąd zamierzasz od Niej uciec, jest chociaż bar mleczny, gdzie rano podają kubek ciepłego kakao? Czy jest tam chociaż budka z lodami, śmietankowo-truskawkowymi, jak te, które uwielbiałeś w dzieciństwie? Zanim zatrzaśniesz wieko walizki, zastanów się, czy o czymś nie zapomniałeś. Rozejrzyj się po pokoju. Tak, wiem. Na ścianach masa zdjęć – nie mieściły się w szufladzie, więc kiedyś, w przypływie emocji i wspomnień, postanowiłeś przylepić te najfajniejsze. To na przykład – Twoje pierwsze cztery kółka. Miałeś wtedy może 2 lata. To obok natomiast to Twoja pierwsza kolejka elektryczna. I latawiec, którego puszczałeś w któreś wakacje z dziadkiem. I pierwsza szóstka na świadectwie. I Zuźka – ach, co to był za związek! Dlaczego uciekasz? Włącz sobie jeszcze raz Trainspotting i przemyśl decyzję. Popatrz raz jeszcze na zdjęcia. Przecież tyle się tutaj dobrego zdarzyło. Przecież tak bardzo nie chciałeś stąd wyjeżdżać. Oni zostali dla Ciebie, wiesz? Oni wierzą w Ciebie, wiesz? Spójrz, tę fotkę specjalnie wydrukowałeś – pamiętasz? A ta urodzinowa kartka? Czy nie cieszyłeś się wtedy, że przyszli wszyscy?

Czujesz, że sobie nie poradzisz? Dlatego chcesz odejść? Bzdura! Każdy tak mówi. Weź się w garść. Wymień pilota na zeszyt, rachunek na długopis, kup nowy kubek, piwo i baterie. Nie dopychaj walizki na siłę. Mówię Ci. Zaproś Kaśkę na wieczorny spacer, umów się z Jarkiem na wypad na miasto w najbliższy wekeend. I przywitaj się z Nią. Wystarczy krótkie „cześć”. Zobacz, jakie proste. Przecież kiedyś już to robiłeś. Nie pamiętasz? Albo nie chcesz pamiętać. Otwórz Jej drzwi. Ona czeka tuż za progiem. Zdziwiony? Pewnie tłumaczy się znów, że jest nieuczesana. Powiedz Jej, że ładnie wygląda i idźcie na spacer. Pytasz: dlaczego? Dlaczego?

Bo warto!

Admin
Create content
Logowanie
Nawigacja
Markdown filter tips
## Header 2 ##
### Header 3 ###
#### Header 4 ####
##### Header 5 #####
(Hashes on right are optional)

Link [Drupal](http://drupal.org)

Inline markup like _italics_,
 **bold**, and `code()`.

> Blockquote. Like email replies
>> And, they can be nested

* Bullet lists are easy too
- Another one
+ Another one

1. A numbered list
2. Which is numbered
3. With periods and a space

And now some code:
    // Code is indented text
    is_easy() to_remember();